Volvo EX90

Seznamte se s novým plně elektrickým modelem Volvo EX90, exkluzivním sedmimístným SUV, které je předzvěstí nové éry bezpečnosti.

Od 2 434 900 Kč

600 km

Dojezd v elektrickém režimu
(Až)

30 min*

Odhadovaná doba při rychlém nabíjení stejnosměrným proudem
(10–80 %)

380 kW

Výkon
(517 k)

4,9 s

Zrychlení
(0–100 km/h)

* Typický čas nabíjení z 10 na 80 % kapacity akumulátoru při rychlém nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu 250 kW (CCS2).
Hodnoty jsou předběžné a vycházejí z odhadů a výpočtů provedených společností Volvo Cars pro model Volvo EX90. Jejich přesnost nelze zaručit. Doby nabíjení závisí mimo jiné na teplotě okolního prostředí, teplotě akumulátoru, výbavě pro nabíjení, stavu akumulátoru a stavu vozidla. V současnosti probíhá finální homologace vozu.

Zrozeno pro čistou elektřinu

Volvo EX90 dokáže ujet až 600 km na jedno nabití s nulovými emisemi z výfukových plynů, přičemž je do budoucna vybaveno funkcí obousměrného nabíjení.

Všestranné pohodlí až pro 7 cestujících

Velkorysý prostor pro nohy a komfort daný ergonomickým designem. Vyberte si sedm, šest nebo pět snadno nastavitelných sedadel určených pro dospělé osoby.

Nová éra bezpečnosti

Špičkové radary a senzory pomáhají zjistit možná rizika uvnitř i vně vozu a v případě potřeby vám mohou dále pomoci.

Konektivita příští generace

Podpora sítě 5G a integrované služby Google zpříjemňují cestování. Díky aktualizacím vzdáleným přístupem je vůz vždy v aktuálním stavu.

Nový propojený zážitek

Sada přizpůsobitelných displejů s vysokým rozlišením ve voze Volvo EX90 zjednodušuje a zpřehledňuje řízení.

Fotografie vozu Volvo

Centrální displej

Centrální 14,5'' displej ve stylu tabletu zobrazuje jasné a přehledné informace o cestě a umožňuje intuitivně ovládat oblíbené aplikace a důležité funkce.

Komunikační displej řidiče

9'' komunikační displej řidiče přehledně zobrazuje základní informace. Můžete si vybrat mezi režimy Surround, Map a Calm.

Integrované aplikace Google

Získejte přímo ve voze přístup k oblíbeným aplikacím, jako jsou Spotify, Google Assistant a Google Maps z obchodu Google Play, které obohatí vaše zážitky při cestování.

Technologie pro vytvoření bezpečného prostoru

Nejmodernější vnitřní a venkovní senzory včetně lidaru nabízí nejvyšší úroveň bezpečnosti ve standardní výbavě.

Systém pro porozumění chování řidiče

Systém pro porozumění chování řidiče

Tento systém dokáže pomocí senzorů v interiéru a na dotyk citlivého volantu rozpoznat vaši nepozornost a v případě potřeby může zasáhnout.

Rozpoznávání cestujících

Rozpoznávání cestujících

Vůz vás při odchodu může upozornit, pokud se v něm chystáte někoho neúmyslně zamknout.

Více informací

Pokud vás zajímá cokoli navíc, kontaktujte naše dealerství nebo se podívejte na podrobnou prezentaci tohoto vozu na webu Volvocars.cz.

Často kladené dotazy

Ano.

Dojezd závisí na různých okolnostech, jako jsou styl jízdy, teplota okolního prostředí, počasí, vítr, topografický profil a stav silnic. Na dojezd má vliv také to, kolik elektřiny spotřebují další systémy ve voze, například topení a klimatizace. Jednou z možností zvýšení dojezdu je vytopení nebo ochlazení vozu během nabíjení, aby bylo v kabině již na začátku cesty příjemné klima.

Ceny elektřiny se na různých trzích liší, obvykle je však provoz vozu levnější než u benzínové nebo naftové varianty. Nižší náklady na provoz jsou také jedním z důvodů, proč lidé přecházejí na elektrické vozy. A pokud chcete ušetřit ještě více, můžete nabíjení vozu Volvo EX90 nastavit na dobu, kdy jsou ceny elektřiny nejnižší (často to bývá v noci).

Nejrychlejší nabíjení nabízejí stanice pro rychlé nabíjení prostřednictvím stejnosměrného proudu, které si můžete nechat vyhledat podél trasy. Chcete-li nabíjení co nejvíce urychlit, doporučujeme akumulátor nabíjet na 80 % jeho kapacity. Doba nabíjení se tím zkrátí, protože nabíjení na posledních 20 % trvá nejdéle. Na rychlonabíjecí stanici stejnosměrným proudem se akumulátor při výkonu 250 kW nabije z 10 na 80 % za necelých 30 minut.

* Pokud však potřebujete do cíle nebo k další nabíjecí stanici urazit delší vzdálenost, můžete prostřednictvím displeje středové konzoly nastavit požadavek na nabití akumulátoru až na 100 %.

* Doby nabíjení závisí mimo jiné na teplotě okolního prostředí, aktuální teplotě akumulátoru, výbavě pro nabíjení, stavu akumulátoru a stavu vozidla.

Ano. Místo kůže jsme vyvinuli vlastní materiál Nordico, na jehož výrobu byly použity recyklované PET lahve, přírodní materiály ze švédských a finských lesů a textil z recyklovaných korkových špuntů. Materiál Nordico má o 70 % nižší uhlíkovou stopu než je tomu u našich současných kožených interiérů. Do roku 2030 budou interiéry všech nových plně elektrických vozů Volvo zcela bez podílu kůže.

Veřejné nabíjecí stanice najdete ve Volvo Cars aplikaci nebo pomocí aplikace Google Maps (v zemích, kde jsou nabíjecí stanice uvedeny na mapách).

Ano, bezdrátové rozhraní Apple CarPlay bude ve vašem voze EX90 k dispozici od začátku nebo prostřednictvím bezdrátových aktualizací. Svůj iPhone tak budete moci ke své EX90 bezdrátově připojit a ovládat oblíbené aplikace a funkce přímo z centrálního displeje.

* Bezdrátové rozhraní Apple CarPlay je kompatibilní s modely iPhone od verze 6 výše s operačním systémem iOS14 nebo novějším.

**Dostupnost výše uvedených funkcí a služeb nemusí být zaručena v okamžiku, kdy si zákazníci převezmou své EX90. Potenciálně chybějící funkce a služby budou dodány prostřednictvím aktualizací vzdáleným přístupem. Nicméně v ojedinělých případech rozsáhlejších aktualizací bude nutné dovézt vůz k autorizovanému partnerovi pro prodej a servis vozů Volvo.

Volvo EX90 nabízí integrované aplikace a služby Google, takže s infotainment systémem můžete pracovat stejně jako se svým chytrým telefonem.*

* Služby Google jsou k dispozici v rámci balíčku digitálních služeb, jehož čtyřleté předplatné je dodáváno společně s vozem. Pokud se po uplynutí této doby rozhodnete předplatné prodloužit, vstoupí v platnost nové podmínky a poplatky.

Společnost Volvo Cars dodržuje politiku kompletní dohledatelnosti. Chceme, aby naši zákazníci měli jistotu, že suroviny pro výrobu akumulátorů jejich vozů byly získány odpovědně. Dohledatelnost v rámci našeho dodavatelského řetězce kobaltu výrazně zdokonaluje zavedení technologie blockchain. Technologie blockchain v kombinaci s inspekcemi dolů, GPS sledováním, skenováním vstupů a výstupů, prověřováním poskytovatelů logistických služeb, rozpoznáváním obličejů, kontrolami totožnosti a sledováním času přispívá k efektivní dohledatelnosti všech fází cesty materiálu z dolu až do výrobního závodu.

Mimo to s dodavateli úzce spolupracujeme na zajištění udržitelnosti našich výrobků a služeb. Usilujeme o odpovědné získávání nerostů a kovů a plně podporujeme Pokyny OECD pro náležitou péči v zodpovědných dodavatelských řetězcích nerostných surovin z oblastí postižených konflikty a vysoce rizikových oblastí.

Chování v oblasti udržitelnosti je klíčovým hlediskem při posuzování a výběru našich dodavatelů. Chování stávajících dodavatelů monitorujeme a zjištěné skutečnosti doplňujeme nezávislými audity. Od našich dodavatelů akumulátorů rovněž vyžadujeme, aby minimalizovali emise uhlíku ve výrobě, mimo jiné také využíváním energie z obnovitelných zdrojů. Všichni naši dodavatelé musejí vyjádřit souhlas s Kodexem jednání pro obchodní partnery společnosti Volvo Cars, jehož součástí je dodržování lidských a pracovních práv.

Bezpečnost je součástí naší DNA. Naší dlouhodobou vizí v oblasti bezpečnosti je snížit u nových vozů Volvo počet dopravních nehod na nulu. Tento cíl vychází z našeho neochvějného úsilí o neustálé zvyšování bezpečnosti. Součástí standardní výbavy modelu Volvo EX90 jsou laserový senzor lidar, superpočítač využívající funkce umělé inteligence a robustní sada vnějších i vnitřních senzorů. Díky této kombinaci dosahuje Volvo EX90 nejvyšší úrovně standardní bezpečnosti mezi vozy Volvo.

Volvo EX90 bude prvním vozem Volvo s hardwarovou přípravou na obousměrné nabíjení. Obousměrné nabíjení, které bude zpočátku k dispozici na vybraných trzích, může zákazníkům pomoci snížit náklady na energii a přispět k jejímu efektivnějšímu a udržitelnějšímu využívání.

Obousměrné nabíjení umožňuje připojit vůz k domácí elektroinstalaci a dosáhnout tak celkově vyváženější a udržitelnější spotřeby energie. Baterie může v některých případech sloužit také jako záložní zdroj energie pro domácnost v případě výpadku elektrické sítě. V budoucnosti bude také možné nabíjet z vozu Volvo EX90 jiné elektrické vozy Volvo a další zařízení, například elektrokola.

V kombinaci s funkcemi chytrého nabíjení Volvo Cars aplikace pro chytré telefony dokáže Volvo EX90 odložit nabíjení na dobu, kdy je poptávka po energii ze sítě a její cena nízká – což obvykle znamená, že se na energetickém mixu podílí více obnovitelných zdrojů – a uložit tuto energii pro budoucí použití.

Obousměrné nabíjení mimo to může zákazníkům umožnit podílet se na udržování rovnováhy v rozvodné síti, a to ukládáním elektřiny v době přebytku energie z obnovitelných zdrojů a jejím následným zpětným prodejem v období špičky, kdy je poptávka vyšší.

Rozšíření této funkce napříč zeměmi a značkami vozů by mohlo přispět k celkově vyšší udržitelnosti elektrorozvodných sítí, a to díky lepšímu využití energie z obnovitelných zdrojů v době, kdy výroba převyšuje poptávku.

Inteligentní asistent rychlosti je bezpečnostní systém splňující zákonné požadavky evropských zemí. Řešení společnosti Volvo Cars je navrženo tak, aby bylo pro řidiče co možná nejpříjemnější. Jeho účelem je pomáhat řidičům, aby neúmyslně nepřekračovali povolenou rychlost, například při vjezdu do nových oblastí s omezenou rychlostí nebo tam, kde se povolená rychlost liší v závislosti na denní době či stavu vozovky. Systém průběžně sleduje značky omezení rychlosti a analyzuje údaje z map. Pokud řidič překročí povolenou rychlost, systém ho může upozornit zvukovým a optickým signálem. Systém můžete nastavit také tak, aby při příliš rychlé jízdě vůz automaticky zpomalil. Inteligentní asistent rychlosti je standardně zapnutý při každém nastartování vozu a automaticky se aktivuje při překročení rychlosti 20 km/h. Během jízdy lze tuto funkci deaktivovat.

Poznámka: Za ovládání vozu vždy odpovídá řidič. Tato funkce slouží jen jako podpora.

Ano, digitální klíč si můžete aktivovat v peněžence kompatibilního zařízení iPhone nebo Android a následně jej používat k zamykání, odemykání a startování vozu Volvo EX90.

Volvo EX90 je vybaveno systémem ISOFIX a horními kotevními body pro bezpečné uchycení dětských bezpečnostních sedaček. Upevňovací body systému ISOFIX se nacházejí na sedadle spolujezdce v přední řadě a na krajních sedadlech druhé řady. Horní upevňovací body najdete na zadní straně opěradel ve druhé a třetí řadě.

Uvedený popis se týká budoucích technologií a funkcí, jejichž možnosti se mohou lišit. Funkce nemusí být dostupné ve všech zemích a v závislosti na konkrétní zemi nebo modelu nemusí být součástí standardní výbavy.

Google, Google Play a Google Maps jsou ochranné známky společnosti Google LLC.

Objednat servis Testovací jízda Nový vůz Kontakt
Nahoru